Chaszam Sófer, a pozsonyi csodarabbi
Rómer Flóris, a mesék megmentője
Tudjátok, ki mentette meg a meséket a feledéstől? Rómer Flóris, a réges-régen élt tudós pap, aki felidézte a sárkánygyíkok ősi történeteit!
Fadrusz
Dani és barátja kerékpárral járják be Pozsonyt hogy felkutassák a helyi születésű szobrász kalandos életének nyomait.. Hamar kiderül, hogy Fadrusz élete egyáltalán nem volt hétköznapi, csupa rejtély és titok. Éppenezért a fiúk „Fadrusz-dossziéja“ izgalmas olvasmány felnőtteknek és gyerekeknek egyaránt.
Pozsonyi zsidó mesék
Amiként eltűnt a Zsidó utca, szétszóródtak utolsó lakói, velük együtt eltűnt a hagyományos zsidó kultúra nagy része is, amibe beletartoztak a mesék is. A zsidó mesék többezer év tapasztalatát rögzítik, alapeszméjük a hit, az együvé tartozás, az igazságosság, a kitartáas és a műveltség eszménye. Könyvünk ezekből a mesékből kínál ízelítőt.
Batka, a pozsonyi muzsikamester
Hallottak már Batka Jánosról, a zenekritikusról, levéltárosról, újságíróról, Liszt Ferenc hű barátjáról és Fadrusz János felfedezőjéről, aki szás évvel ezelőtt valódi legendának számított szeretettt szülővárosában, Pozsonyban? És ismeritek-e Batka János rejtett énjét, a titokzatos feltalálót, akinek Ferenc Jóska még a kutyusát is kitüntette, és aki megálmodta Pozsony csellóházait, orgonapalotáit és trombitatornyait?
Mesélő sárga villamos
Réges-régen, egészen pontosan 1914 és 1935 között Pozsony városában közlekedett egy sárga villamos. Aki felült rá elutazhatott aká raz osztrák határig is. A történet 1920 után játszódnik, mikor Pozsony már Csehszlovákia része lett, és Ligetfalu volt a legközelebbi elővárosa, ahova a villamos története is kapcsolódik. A villamosvezető megismerteti az olvasókat a jármű működésével és az útvonalán található történelmi helyszínekkel is.
Széchenyi
Kevesen tudják hogy Széchenyi sokkal jobban szeretett úszni mint politizálni. Könyvünkben Széchényit úgy ismerhetjük meg mint szervezőt, sportembert, turistát és inovátort. Megtudjuk mit tett azért hogy modernebb országban és szebb Pozsonyban élhessünk.
Lechner
Vajon mit keres három épülettégla a pozsonyi múzeum egyik vitrinjében? Eszik-e vagy isszák a szecessziót? És ki az az ezüst szakállú Lechner mester, aki télen-nyáron sapkát viselt, és díszes házakat épített, melyeknek ma is a csodájára jár a világ. Aki végigolvassa a Lechner Ödönről szóló mesét, az a száz évvel ezelőtti Pozsonyban kalandozva ezekre és még más érdekes kérdésekre is megtudhatja a választ.